• Gala Talentów 2024

• „ Kochaj to co robisz i rób, to co kochasz. Pasja jest kluczem otwierającym drzwi do radości i dostatku”.

David Cuschieri

17 maja 2024 r. przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych naszej gminy gościli w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kruszynie. Uczniowie reprezentowali wszystkie szkoły naszej gminy, dzieląc się swoimi pasjami, zainteresowaniami i talentami. Mogliśmy wysłuchać piosenek, wierszy w wykonaniu dzieci i młodzieży, podziwialiśmy występy akrobatyczne i taneczne młodych wykonawców. Wsłuchiwaliśmy się w wykonywane przez nich, na różnych instrumentach  utwory muzyczne. Podziwialiśmy sztuki walki oraz z podziwem patrzyliśmy na sprawność w układaniu kostki Rubika oraz na znajomość geografii i mapy.

Naszą szkołę reprezentowały dwie Lenki: Lenka Gajewska z klasy IV i Lenka Cieślak z klasy V. Dziewczynki pokazały swoje plastyczne zdolności i umiejętności. Zainteresowały publiczność pięknymi  pracami plastycznymi.

Trzecią reprezentantką naszej szkoły była Ewa Pastusiak, uczennica klasy IV, która prześlicznie  zagrała utwór muzyczny na fortepianie.

Przed występem dziewczynek mogliśmy zobaczyć  bardzo ciekawą prezentację multimedialną, przygotowana przez panią Joannę Lange, pokazującą pracę naszej szkoły i przedszkola w roku szkolnym 2023/2024.

Po występie, wszyscy występujący uczniowie, otrzymali z rąk wójta gminy Bolesławiec, pana Andrzeja Jańca, nagrody.

Uczennicom naszej szkoły towarzyszyła pani Dyrektor Lilla Liszcz oraz rodzice.

mgr Elżbieta Wcisło

• Wyróżnienie w konkursie „Najpiękniejsze budowle w Unii Europejskiej”

Przedszkolaki z grupy BIEDRONKI na zajęciach w przedszkolu wykonały pracę plastyczną na konkurs „Najpiękniejsze budowle w Unii Europejskiej”. Jury wyróżniło pracę Lili Szewczenko„Wieża Eiflla”. Dziewczynka została zaproszona na uroczyste rozdanie nagród. Składamy serdeczne gratulacje dla Lili oraz życzymy dalszych sukcesów.

mgr Monika Orzeszek